top of page
Ara

WODİZA İLE MİNİMALİST YAŞAM

Güncelleme tarihi: 28 Haz 2022


Günlük hayatımızda sıkça duyduğumuz ve tüm dünyayı etkisi altına alan minimalizm, çoğumuz tarafından sade bir yaşam biçimi olarak algılanıyor. Ancak bu kavramın ne zaman ve nasıl ortaya çıktığı pek bilinmiyor.

Aslen 1960’lı yıllarda ortaya çıkan ve Zen felsefesi ile ilgili sanat akımlarından biri olan minimalizmi detaylı şekilde incelemeye ve minimalist yaşama göz atmaya ne dersiniz?


Aslında Minimalizm Nedir?

Minimalizm esasen soyut dışavurumculuğun biçime ve şekle verdiği değere tepki olarak doğmuş bir akım. 1965 yılında İngiliz yazar Richard Wollheim, 'minimum' kelimesinden yola çıkarak 'minimal sanat' kavramını yarattı.

Minimalizmin etkisi öncelikli olarak resim ve mimari gibi alanlarda görülse de akımın yaygınlaşması müzik dünyasındaki örnekler ile gerçekleşti. Minimalist sanat akımının öncüleri arasında Frank Stella, Carl Andre, Robert Morris gibi isimler yer alır.

Günümüzde popüler bir yaşam felsefesine dönüşmüş bu akımı; sade ama basit olmayan, yalın ama yavan olmayan bir güzellik anlayışı şeklinde ifade etmemiz mümkün. Peki, bu sanat akımı trend olmayı nasıl başardı?

Wodiza ile minimalist tasarımlar.

Wodiza kurulumundan malzeme seçine varana kadar pratiklik, hafiflik ve işlevsellik konusuna çok önem verir.Evinizin her köşesi içi ayrı bir çözüm üretiyor ve bunu yaparken doğallığa ve şıklığa çok önem veriyor. Organizerlerin minimalist yaşamdaki yerine herkes çok iyi bilir wodiza (www.wodiza.com) buna çok faklı bir yaklaşım getiriyor.Yüzlerce organizer seçeneğini bulabilirsiniz üstelik yüzlerce farklı desende...

23 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page